LED alternativa zářivek T8 přináší až 60% úspory energií

LED alternativa zářivek T8 přináší až 60% úspory energií

LED alternativa zářivek T8 přináší až 60% úspory energií
1307× přečteno

Zářivky T8 ...

LED alternativa zářivek T8 přináší až 60% úspory energií
 
Zářivky T8 slouží nejčastěji k osvětlení garáží, kanceláří, skladů nebo chodeb. Většina jich je instalována ve svítidlech s konvenčním předřadníkem, ačkoliv je již poměrně dlouho k dispozici účinnější varianta. Stačí přejít na tzv. T8-LED alternativu Substitute Advanced. To umožňuje vylepšit tradiční T8 instalace prostřednictvím úsporné technologie LED, což vede až k 60procentním úsporám za elektrickou energii, bez nutnosti jakýchkoliv stavebních nebo elektroinstalatérských úprav.
 
 
V podstatě existují dvě možnosti jak nahradit zářivky typu T8. Kromě náhrady za LED zdroje lze použít i tenčí zářivky T5 s elektronickým předřadníkem. Zářivky typu T5 jsou méně nákladné než LED zdroje, avšak vyžadují instalaci nových svítidel a zásah do současných konstrukcí. Řešení založená na technologii LED se proto vyplatí zejména tehdy, jsou-li splněna následující kritéria provozu:
 
  • každodenní, náročný provoz
  • časté rozsvěcování a zhasínání, např. v kombinaci s detektorem pohybu
  • nutnost rychlého dosažení plné intenzity osvětlení
  • nízké provozní teploty
  • provoz v citlivých prostorách, jako jsou např. sklady potravin
  • provoz v budovách, v nichž nelze provést stavební úpravy, např. kvůli požadavkům požární ochrany
 
LED trubice nabízí homogenní světlo s širokým vyzařovacím úhlem podobným konvenčním zářivkám. Alternativa založená na technologii LED může, např. při použití v lištovém svítidle, dosáhnout svítivosti srovnatelné se svítivostí zářivek typu T8 (v závislosti na výšce stropu). Díky nízké spotřebě energie přináší úsporu až 60 procent. Dlouhá životnost dosahující až 40 000 hodin provozu navíc snižuje náklady na údržbu, což je výhodné u osvětlení, které je obtížně dostupné.

Novinky

Světelně-akustické panely od Philips a Ecophon

Philips a Ecophon, lídr ve zvukově absorbčních ...

LED žárovky místo halogenových bodovek

LED technologie hýbe světem ...

Úsporné žárovky

Úsporné žárovky uvolňují do okolí karcinogenní jedy ...